Menu Zavřeno

Naše kampaň: Osvoboďte Vojislava Šešelje!

Před nedávnem jsme Vás informovali o tom, že jsme předali v kanceláři OSN v Praze stížnost na haagský tribunál a proces s Vojislavem Šešeljem, jenž se u tohoto soudu vede. V těchto dnech jsme zahájili pokračování naší kampaně na podporu Vojislava Šešelje. V Brně naši aktivisté vylepili velké množství plakátu jež informují o nespravedlnosti, kterou západní mocnosti prostřednictvím haagského tribunálu páchají na Vojislavu Šešeljovi.

Chceme tak jednak informovat českou veřejnost a rovněž také ukázat bratrům Srbům, že nejsou osamoceni a že i my protestujeme proti nespravedlnostem jež jsou páchány na jejich národě. Víme, že srbští vlastenci jsou z obdobných aktivit v zahraničí vždy nadšení a že jim tak dodáváme sílu a odhodlání, aby vytrvali v boji za svobodu. Nezapomínejme, že jejich boj za svobodu je bojem i za naši svobodu a že bratrský srbský národ stál v dějinách vždy pevně při nás. Proto je dnes na čase se Srbům za jejich věrné přátelství odvděčit.Aktivisté EFSK v brněnských ulicích.
 

Vojislav Šešelj patří k nejvýznamnější srbským politikům, je předsedou Srbské radikální strany, nejvýznamnější vlastenecké strany v Srbsku. Jeho strana představovala hrozbu pro západní nadvládu nad Srbskem. Proto byl Šešelj postaven před haagský tribunál, aby tak byli oslabeni srbští vlastenci a upevněna nadvláda Washingtonu a Bruselu nad Srbskem. Šešelj je v Haagu vězněn již 11 let, přitom je stále držen ve vazbě a nebyl za nic odsouzen. Je totiž zcela nevinný a tak jej ani zpolitizovaný a protisrbský haagský tribunál nedokáže odsoudit a ačkoliv soud skončil již před téměř dvěma lety, dosud nebyl vynesen žádný rozsudek.

Absurditu tohoto stalinistického tribunálu podtrhuje také to, že je Šešelj obviněn pouze z tzv. verbálního deliktu, tedy z toho, že jeho proslovy měly údajně někoho inspirovat ke spáchání válečných zločinů. To je z právního hlediska zcela absurdní a navíc Šešelj žádné takové štvavé projevy nepronášel. V Haagu mu přitom za verbální delikt hrozí neuvěřitelných 28 let vězení. Kampaň na podporu Vojislava Šešelje je vedena také v dalších zemích. Kromě České republiky je vedena také ve Francii, kde byly obdobné plakáty vylepeny téměř v desítce měst po celé zemi včetně Paříže. Dále se obdobná kampaň připravuje také v Itálii a Austrálii.

Zde je článek, v němž se dozvíte další informace o stalinistickém haagském tribunálu: Protestovali jsme proti Haagskému tribunálu.
Více o Kosovu a Šešeljově Srbské radikální straně zde:
Rozhovor s místopředsedou Srbské radikální strany
Přednáška srbských politiků pro EFSK
Srbská radikální strana – 1/2
Srbská radikální strana – 2/2

1 Comment

Komentáře nejsou povoleny.

%d bloggers like this: